MyFitness

Kas hakkad uuesti treenima „suveks vormi“ või „enda lemmikkleiti mahtumise jaoks“? Sellisel juhul soovitan Sul korra rahulikult maha istuda ja järele mõelda, kas just nende asjade jaoks treeningsaali minemiseks ikka on mõtet. Tihtipeale seame endale eesmärgi, mis pigem hirmutab ja ahistab meid, kui paneb meid selle poole õhinal ja rõõmuga liikuma.

„Tahan rannas teiste ees hea välja näha“ on pigem enda ebamugavustundele rõhumine ning sellele võib järgneda ka suurema tõenäosusega teatud perioodil enesepiitsutamine, mis päädib kokkuvõttes nii, et minnakse tagasi vanade tervistkahjustavate harjumuste juurde. Kui aga oled otsustanud, et „nüüd hakkan treenima ja olen kehaliselt rohkem aktiivne!“, siis kuidas püsida oma otsuses järjekindel ja püsida kogu ülejäänud elu kindlalt oma mõtete ja tegudega kooskõlas? Siin on Sulle 5 nõuannet, et oma tervist ja treeningrutiini elukestvaks muuta:

1. Loo endale kindel rutiin.
Nii mõnelegi võib tunduda sõna “rutiin” igav sõna, kuid tegelikult see nii ei ole. Kui sul on päevakava kindlalt paigas, siis püsid suurema tõenäosusega järjepidev ja nii hoiad ka enda keha ja vaimu vormis. Broneeri endale kalendrisse ära treeningu aeg. Kui peadki aega muutma, siis mõtle selliselt, et pead kindlasti “oma aja” tunnid täis tegema. 😊

2. Osta personaaltreeningute pakett
Kui lepid iganädalaselt treeneriga kohtumise aja kokku, siis püsid kindlamalt treeningute ja kehalise aktiivsusega järje peal. Tervisesse investeerimine kindlasti tõstab oluliselt sisemist motivatsioonikõne ka iseendaga, et trennis käia. Napib finantse, et iga nädal treeneriga koostööd teha? Personaaltreeneriga võid kohtuda ka kord kahe nädala järel või kasvõi kord kuus. Kui keegi sinu tulemusi ja edusamme monitoorib, siis kujuneb sulle kindlam tugivõrgustik, mille toel on palju lihtsam treeningutes progressi saavutada ja muuta kehaline aktiivsus enda igapäevase elu osaks.

3. Proovi erinevaid treeninguid, et leida enda lemmikud!
Mõnikord proovivad inimesed vaid üht-kaht tüüpi treeningut ning ei leia endale kohe meelepärast kehalise aktiivsuse meetodit. Tegelikult on olemas sadu erinevaid võimalusi, kuidas enda kehalist aktiivsust tõsta. Alati ei pea ilmtingimata just jooksma või jalutama– võib ka näiteks hoopis proovida jõutreeninguid, teha kõrgema või madalama intensiivsusega treeninguid. Ühtlasi sobib kehalise aktiivsuse tõstmise jaoks ka ujumine või tantsimine! Leia endale meelepärane tegevus ja kehalise aktiivsuse tõstmine on nauditavam!

4. Sa ei ole alati motiveeritud ja see on normaalne!
Iga trenniminek ei ole kerge. Kõigil tuleb ette kordi, kus pea on pikast tööpäevast väsinud, oleme stressis või lihtsalt tunneme viitsimatust trenni minna. Seega tuleb mõnigi kord võtta trennikott ja lihtsalt trenni minna ilma igasuguse motivatsioonita ja elevuseta. Eriti tore on teada aga seda, et enamasti peale trenni on enesetunne nii hea, et “ei viitsi” enesetunne tundub täiesti kauge ja võõras.

5. Ümbritse end inimestega, kes armastavad sportlikku eluviisi
Öeldakse, et sinu isiksuse kujundavad 5 inimest, kellega kõige rohkem koos aega veedad. Kui Sinu sõbrad ja tuttavad kutsuvad Sind kehaliselt aktiivselt koos aega veetma ning armastavad samuti tervislikku ja sportlikku eluviisi, siis on ka Sinul kordades kergem samu printsiipe järgida. MyFitnessis oleme loonud just selleks ka võimaluse treenida väikegrupi personaaltreeningutes, kust saab leida endale ühiste eesmärkide ja soovidega treeningkaaslased, kellega ka vabal ajal või väljaspool spordisaali saad soovi korral suhelda!

Sinu kehalise aktiivsuse ja parema vormi või enesetunde eesmärk võiks olla elukestev ja tervist toetav. Võiksid sellest mõelda justkui enda lähedastest sõpradest, kellega on alati tore kokku saada, soovid nendele alati parimat, tahad neid terve elu tunda ning mõnikord vajad ka nendest väikest puhkust, et oma isiklike asjadega tegeleda.

Just eelpool välja toodud viis nõuannet aitavad Sul seda sõprust kehalise aktiivsuse ja treenimisega elukestvalt tugevana hoida. Isegi kui peaksid aeg-ajalt tekkima lahkhelid või teelt kõrvalekaldumised, siis oled ehitanud piisavalt tugeva vundamendi nende viie nõuande abiga, et tulla tagasi sportliku ja tervisliku eluviisi juurde! Trennis näeme!

Personaaltreener Kadri Paat

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?