MyFitness

Novembrikuu on pühendatud meeste tervisele ja see on ideaalne võimalus astuda samm tervislikuma elu poole. MyFitnessi personaaltreenerid Lemmo Jaanus ja Genes-Deivid Pikani on kokku pannud praktilisi soovitusi ja vastuseid just nendele küsimustele, mis puudutavad meeste igapäevaseid terviseharjumusi ja tõhusat treeningrutiini. Nende juhendamisel saad teada, kuidas astuda esimesed sammud tervislikuma elu suunas või täiustada juba olemasolevat rutiini, et saavutada parim vorm ja enesetunne.

Eriliselt on selles kuus fookuses ka meeste ringtreeningud Lemmo ja Genese juhendamisel, mis on mõeldud ainult meestele ja toimuvad ainult novembris. Need treeningud pakuvad võimalust proovida midagi uut ja töötada läbi kogu keha funktsionaalsete harjutustega. Treeningud toimuvad MyFitness Ülemiste City spordiklubis igal teisipäeval ja neljapäeval kell 12:00 – ideaalne võimalus võtta väike lõunapaus ja pühenduda oma tervisele.

Grupitreeningud võivad pakkuda tugevat kogukonnatunnet ja lisamotivatsiooni.

Mida tähendab teie jaoks “Meeste tervisekuu” ja miks on oluline, et mehed pööraksid novembris erilist tähelepanu oma tervisele ja heaolule?

Lemmo: “Üks kuu on parem kui null kuud, kus pöörata tähelepanu meeste tervisele. Kui Sul ei ole tervist, siis ei ole võimalik nautida ka heaolu.”​

Genes: Kuigi novembri kuu toob meeste tervise ja heaolu teemad eriti esile, on oluline rõhutada, et oma tervise eest hoolitsemine ei peaks piirduma vaid ühe kuuga aastas. Tervis ja heaolu vajavad regulaarset tähelepanu kogu aasta vältel. Meestel on tihti kalduvus oma terviseprobleeme ignoreerida, kuni need muutuvad tõsisemaks, seega regulaarne tervisekontroll ja aktiivne eluviis aitavad ennetada haigusi ja säilitada kõrget elukvaliteeti.”

Kui Sul ei ole tervist, siis ei ole võimalik nautida ka heaolu.

Mida võiksid mehed oodata teiepoolt juhendatavast ringtreeningust – millised on peamised eesmärgid ja fookused?

Lemmo: “Korralikku füüsilist pingutust ja harjutuste korrektset tehnilist sooritust.”

Genes:Meie juhendatavast ringtreeningust võivad mehed oodata kogu keha üldist tugevdamist ja vastupidavuse arendamist. Peamised eesmärgid on treeningul harjutuste soorituse kvaliteedil ja treeningu enda jaoks nauditavaks tegemisel. Keskendume sellele, et iga liigutus oleks tehtud korrektselt ja turvaliselt, et vältida vigastusi ja tagada maksimaalne kasu harjutusest. Raskuste suurus ei ole esmatähtis – oluline on tehnika ja harjutuste valik, mis tagavad pikaajalise edu ja jätkusuutlikkuse.”

Miks osaleda meestele mõeldud ringtreeningus?

  • Tugevdad oma tervist ja energiat igapäevaelus
  • Treenid toetavas ja motiveerivas keskkonnas
  • Muudad novembri alguse uueks tervislikuks harjumuseks

Raskuste suurus ei ole esmatähtis – oluline on tehnika ja harjutuste valik, mis tagavad pikaajalise edu ja jätkusuutlikkuse.

Miks võiks just novembri algus olla hea hetk uue tervisliku harjumuse alustamiseks?

Lemmo:Meestekuu on hea vabandus ennast liigutama hakata.”​

Genes: Novembri algus on suurepärane aeg uue tervisliku harjumuse alustamiseks, sest paljud inimesed seavad eesmärke alles uue aasta alguses. Miks aga oodata jaanuarini? Alustades juba novembris, on uueks aastaks treeningharjumus juba sisse viidud, mis loob kindlama aluse ja annab suurema tõuke edasisteks arenguteks. Kuna november on meeste tervise kuu, siis peaks see omakorda motiveerima teadlikumalt enda tervise eest hoolit kandma. See aeg on ideaalne, et luua järjepidev rutiin ja siseneda uude aastasse juba heas vormis ja enesekindlamana. Selle tõttu olemegi loonud novembriks spetsiaalsed meeste ringtreeningud, et teha see protsess meestele lihtsamaks.

Pole mõistlik sundida end tegema trenni, mis ei paku naudingut, ega süüa toite, mis ei maitse.

Kuidas saab regulaarne treening olla osa tervislikust ja tasakaalustatud elustiilist?

Lemmo: “Tervislik ja tasakaalustatud elustiil ei tohiks tulla pingutades, vaid loomuliku osana päevast, nädalast, kuust ja aastast.”​

Genes:Oluline on leida just endale sobiv treening ja toitumisviis. Kui treening ja tervislik eluviis pakuvad rõõmu, muutub see loomulikuks osaks igapäevaelust, mida on lihtne hoida pikaajaliselt.”​

Mis võiks olla optimaalne treeningkestus ja intensiivsus meestele, kes teevad istuvat tööd?

Lemmo: “Alusta 2-3 korda nädalas 1-1,5h treeningutega.”​

Genes: “Ka nädalas 60 minutit treeningut on väga kasulik ja annab juba tulemusi. Treeningu intensiivsus võiks olla selline, et alati jätad natuke varusse – ei pea iga kord treenima maksimumini.“​

Millised on kõige tavalisemad väärarusaamad, mida mehed treeningute ja toitumise kohta usuvad, ja kuidas neid muuta?

Lemmo: “Hakkan vähem sööma ja rohkem trenni tegema.”

Genes: “Üks levinumaid väärarusaamu, mida paljud mehed treeningute kohta usuvad, on see, et peab treenima iga päev ja raskused peavad olema nii suured, et keha oleks maksimaalselt kurnatud – “go hard or go home” mentaliteet. Tegelikult on selline lähenemine sageli kahjulik ja võib viia ülekoormuse ning vigastusteni. Samuti ei mõisteta sageli, et lihaste areng ja taastumine toimub just puhkuse ajal, mitte treeningu käigus. Treenides liiga tihti ja liiga intensiivselt, ei anna me kehale piisavalt aega taastuda, mis pidurdab arengut. Oluline on rõhutada taastumise tähtsust. Treeningu ajal me ei ehita lihaseid – see juhtub siis, kui keha saab puhata ning piisavas koguses toitaineid.”

Soovitan treeningute alguses teha kehaanalüüsi, mis annab põhjaliku ülevaate kehakaalust, rasvaprotsendist ja lihasmassi osakaalust.

Genes, kuidas soovitad meestel kujundada harjumuslik treeningrutiin, mis on kestlik ka peale “Meeste tervise kuu” lõppu?

Harjumusliku ja kestliku treeningrutiini kujundamine algab realistliku eesmärgi seadmisest. Esimese sammuna mõtle läbi, miks Sa trenni teed ja mis kasu see Sulle toob – olgu selleks parem füüsiline tervis, vaimne heaolu või rohkem energiat igapäevaelus. Kui Sul on selge põhjus, on lihtsam püsida järjepidev. Öeldakse, et harjumuse kujundamiseks kulub umbes 60 päeva. Alusta treeningutega “Meeste tervise kuu” raames ja proovi peale grupitreeninguid jätkata veel iseseisvalt trenni tegemist vähemalt üks kuu. Kui avastad, et see treening pole Sinu jaoks, ära karda otsida midagi muud – oluline on leida liikumisviis, mis Sulle meeldib ja millest saad positiivset energiat.

 

4 nippi, kuidas Sina igapäevaselt enda tervise eest hoolt saad kanda


  • Söö mitmekesiselt ja tasakaalustatult, pöörates tähelepanu sellele, et saaksid vajalikke toitaineid.
  • Naudi oma treeninguid ja vahelda neid, et hoida motivatsiooni
  • Tee erinevaid füüsilisi tegevusi, mis hoiavad keha ja meele värskena.
  • Käi regulaarselt tervisekontrollis, et olla kursis oma tervisega ja ennetada võimalikke probleeme.

 


Kas oled valmis liituma ja astuma tervislikuma elu suunas? Tule ja koge, mida meeste tervisekuu Sulle pakub!

Trennis näeme!

Sulge

MyFitness uudiskiri

Liitu MyFitnessi uudiskirjaga ja oled alati kursis meie uuemate treeningute, klubi uudiste ja koostööpartnerite heade pakkumistega!

 

*Luban AS´il My Fitness mulle saadetavates e-kirjades kasutada jälgimispiksleid allolevatel eesmärkidel:
1. Kvantitatiivse info kogumise analüütilisel eesmärgil, hindamaks millise sisuga e-kirjad inimesi huvitavad, et vastavalt sellele kujundada e-kirjade sisu.
2. Kinnitamaks e-kirja kättesaamist, tõendamaks võimaliku vaidluse korral, kas isik on e-kirjas sisalduva info kätte saanud või mitte.

Tutvu meie privaatsusteatega.

Sulge

Logi sisse

Ei ole veel liige? Liitu!

Unustasid salasõna?