Sõbraga koos personaaltreeningus: Peter ja Kati treenivad personaaltreener Rein Kahro juhendamisel
Koos personaaltreeneriga treeninguid alustades oli Peteri ja Katil selge eesmärk: tunda end oma kehas paremini. Selle lihtsa otsuse taga peitus suur muutuste jada nende elus, mis kujundas vaatenurki treeningule ning tervislikumale elustiilile. Loe inspireerivat lugu sellest, kuidas sõbraga treenimine üksteist toetab, milliseid saavutusi on tähistatud ning kuidas elada tervislikumat eluviisi koos lähedasega?
Koos treenimine kogub üha enam populaarsust ja nõnda on ka Sinul koos kaaslasega võimalik liituda personaaltreener Rein Kahro treeningutega VÕI registreerida end 04.03 algavatesse treeningprogrammidesse: kogu keha vormi programm ja meesteprogramm.
Mis inspireeris teid koos personaaltreeninguid alustama? Kas selleks oli ka mingi eriline hetk?
Alustama inspireeris meid selline lihtne põhjus, et tundsime mõlemad end oma kehas halvasti. Otsustasime lihtsalt ühel täiesti suvalisel novembrikuu päeval, et nüüd aitab sellest laisklemisest ja torisemisest küll – tuleb midagi ette võtta. Seekord mõtlesime, et võtame endale personaaltreeneri – keegi kes näitaks kuidas asju õigesti teha ning ka motiveeriks korralikult järge pidama. Kontakteerusime Reinuga ja juba paari päeva pärast läksime oma esimesse personaaltrenni.
“Personaaltreeneriga treenides saad parema pildi oma füüsilisest ja eratreener paneb kohe fookuse paika, kuhu suunas liikuma hakata ja mis harjutustega alustada.”
Kuidas on muutunud teie suhtlus, koostöö või üksteise toetamine pärast koos treenimise alustamist?
Suhtluses või koostöös polegi tegelikult väga midagi muutunud, see on meil alati hea olnud. Pigem oli üllatuseks see kui tore on koos treenida. Saame natuke võistelda, vaimule ja kehale pai teha ja samal ajal mõnusalt koos aega veeta.
Millised on teie ühised eesmärgid treeningutega seoses? Kas olete seadnud ühiseid eesmärke, nagu näiteks tervislikum elustiil, suurem energia või konkreetne treeningutulemus?
Kui algselt keskendusime peamiselt kaalu alandamisele, siis nüüdseks on meie suuremaks eesmärgiks üldine tervislikum elustiil. Soovime, et ka meie kaks last näeksid, et liikumine ja treenimine on elu loomulikud osad ning et nad oskaksid teha ka toitumises kehale ja vaimule parimaid valikuid.
Kuidas motiveerite teineteist päevadel, mil treenimine võib tunduda raske või väsitav? Kas teil on selleks ka mingid head nipid/trikid?
Kõige suurem motivatsioon on see, et saame kahekesi koos aega veeta. Meie jaoks on sellest saanud üks koos ajaveetmise vorme.
Millised on olnud teie suurimad saavutused koos treenimisel?
Suurimaks saavutuseks on olnud seekordne järjepidevus, milles on kindlasti olnud suur osa ka just personaaltreeneriga treenimisel.
“Kui treener ikkagi kõrval on, siis motiveerib see väga palju rohkem pingutama. Treener paneb fookuse paika, kuhu suunas liikuma hakata ja mis harjutustega alustada.”
Kas on olnud hetki, kus olete tundnud erilist uhkust saavutatud eesmärkide üle?
Sellel hetkel kui kaalu pealt vaatas vastu 10 kg kergem number oli tunne hea küll. Ja peab ütlema, et ikka jube hea on see emotsioon kui peeglist vaatab vastu parema vormiga tegelane kui paar kuud varem.
Kas olete avastanud uusi treeningmeetodeid või tervislikke harjumusi, mida just personaaltreener on teile edasi andnud?
Personaaltreeneriga treenimine on olnud väga teadlik, see meile meeldib. Eks igasugu harjutusi justkui tead, aga kui keegi kõrval täpselt seletab kuidas, mida ja milleks tegema peab, siis see info kinnistub palju paremini. Samuti on harjutuste juures väikesed nüansid millele treener tähelepanu juhib ning voila – keha tunnetus on hoopis teine. Ja ei saa salata, et kui treener ikkagi kõrval on, siis motiveerib see väga palju rohkem pingutama.
Mõni lõbusam seik või juhtum trennist?
Peter: Olin ükskord omapäi trennis ja Rein juhtus ka parajasti saalis olema, aga veidi eemal. Hoidsin planku mis on viimane harjutus meie kavas. Ja selle hoidmiseks on iga kord kindel ajaühik ehk rohkem kui eelmine kord. Mul hakkas juba raskeks minema aga eesmärgini oli veel minna ja korraga ta hõikas, et teab täpselt kui kaua ma plangus olen olnud – seega ma ei saanud viilida.
Mida soovitate nendele, kes kaaluvad koos sõbraga/kaaslasega personaaltreeningule tulemist?
Ka meie olime juba varem mõelnud personaaltreeneri peale, aga olime pikalt arvamusel, et see ei anna meie treeningule midagi juurde. Võtame kõik sõnad tagasi. Meie oleme tõesti väga rahul! Treeningu algus on konkreetsem – saad parema pildi oma füüsisest ja personaaltreener paneb kohe fookuse paika, kuhu suunas liikuma hakata ja mis harjutustega alustada.
Rein Kahro, MyFitness personaaltreener
Rein on jõusaaliga sinapeal juba üle 20 aasta ning selle kõrvalt tegelenud ka paljude muude spordialadega (maadlus, taipoks, võrkpall, korvpall jpt). Ta on kindel, et kui on väga konkreetne eesmärk ja piisavalt tahet, siis pole miski võimatu ning iga eneseületus toob Sinus välja uue ja parema versiooni iseendast. Lisaks järjepidevale iseseisvale õppimisele ja aastatepikkusele praktikale, on ta täiendanud oma teadmisi IntensivePT personaaltreeneri koolitusel. MyFitnessis on Rein treeneriametit pidanud juba 9 aastat.Oma trenni ootab Rein inimesi, kes soovivad alles alustada või juba jätkata oma füüsilist arengut ning elutervet suhtumist ning teha seda koos motiveeriva treeneriga!
Kui soovid oma teekonnale värsket starti, võta julgelt Reinuga ühendust e-maili teel rein.kahro@myfitness.eevõi jälgi tema tegemisi Instagramis.
“Me kõik sünnime suure potentsiaaliga olla füüsiliselt aktiivsed, terved ja elurõõmsad! Taasavastame selle potentsiaali!”